Опис
Якщо ви чи ваші близькі все частіше забуваєте про важливу зустріч — обов’язково зверніть увагу на ці дієві та прості поради, які допоможуть тренувати пам’ять та покращувати розумові навички.
Їжте повноцінну та корисну їжу.
У раціоні обов’язково мають бути фрукти, овочі, продукти з цільного зерна, макаронні вироби, бобові, горіхи та насіння, а також рослинні олії, жирна риба (оселедець, скумбрія), птиця та молочні продукти. Зменште споживання тваринних жирів та червоного м’яса. Не пропускайте прийомів їжі, але не переїдайте.
Солодке не допомагає краще думати. Надлишок солодкого швидко вилучається з крові та до нейронів не потрапляє. Солодка і жирна їжа дають тимчасове задоволення, водночас вони робить нас кволими та сонливими.
Пийте воду.
Для роботи мозку потрібно достатньо пити. Навіть незначне зневоднення призводить до різкого погіршення здатності думати. Вода, чай, узвар, несолодкий лимонад, соковиті фрукти та овочі підходять для підтримки водного балансу на належному рівні.
Постійно рухайтеся.
Коли люди ходять, бігають чи танцюють, в мозку виділяється фактор росту нервів BDNF та покращується кровообіг, що сприяє виживанню нейронів і встановленню між ними зв’язків. Це підтримує пам’ять і дозволяє вчитись новому. Рух не дає гинути нейронам.
Це важливо робити у будь-якому віці. Літнім людям вони особливо важливі, адже можуть сповільнити зниження розумових функцій та розвиток деменції.
Піклуйтеся про повноцінний сон.
Нашому організмові потрібна певна кількість годин регулярного сну і для повноти та ефективності запам‘ятовування. Здоровий сон — це 7-9 годин міцного сну та нормальний графік, коли виходить лягати і вставати в однаковий час. Уві сні з’являються нові нейронні зв‘язки та зміцнюється нейронна мережа, а це потрібно для формування пам‘яті.
Відмовтеся від алкоголю, бо його безпечної дози не існує.
Алкоголь змінює роботу генів, залучених в обмін холестерину, підтримання цілісності судин, знижує здатність до навчання. Люди, що зовсім не споживають алкоголь, мають менші шанси розвинути хворобу Альцгеймера, ніж ті, хто регулярно споживає надмірну кількість спиртного.
Покиньте куріння.
Куріння пошкоджує судини мозку і нейрони, а також є суттєвим фактором ризику розвитку деменції та хвороби Альцгеймера — воно на 18-30% збільшує ймовірність їх мати.
Постійно спілкуйтеся.
Це активна розумова діяльність, зокрема концентрація уваги та стимуляція пам‘яті, а це покращує розумові функції. Спілкування з різними людьми допомагає зміцнити нейронні мережі сповільнює їх ослаблення в процесі старіння. Також, це посилює так званий когнітивний резерв мозку (наші можливості).
Подорожуйте та шукайте нові шляхи.
Освоєння нової місцевості допомагає активувати мозок. Якщо це інша країна, ми маємо повністю перемикнутися та виконати незвичні завдання в новій місцевості — від пошуку шляху додому до покупок в магазині. Схожу вправу можна робити і вдома, наприклад, кожного разу змінювати шлях на роботу чи навмання гуляти вулицями. Така активність впливає на гіпокамп у мозку — це місце навчання і пам‘яті.
Слухайте музику та навчайтеся грати на музичних інструментах.
Музика, як і спорт, активують численні ділянки мозку, що відповідають за рух, пам’ять і мову. Гра на музичних інструментах, спів та просто прослуховування улюбленої музики мають доведену ефективність у сповільненні деменції та полегшенню стану людей із провалами в пам’яті.
Номер оголошення: 633960995
зателефонувавши, не забудьте зазначити, що ви знайшли це оголошення на Bazarok.ua